28 Mart 2011 Pazartesi

Top çevirmeyi bırakın artık :)

Futbol


Elinden en sevdiği oyuncağı alınmış çocuklar gibiydik biz!
Biraz şaşkın, biraz öfkeli, biraz kızgın!..
Sonra bekledik, günlerce…

Nedendir bilemedik!..ve ardından öğrendik ki! Bir sebebi var-mış!
Biri-leri faul yapmış, başka birileri de çalım atmış!..

Sarı kart yalnızca faulu yapan futbolculara verilecekken!...
Tribünlerin tamamı sahadan atılmış!

Nedensiz, sualsiz!...

Şimdi ben ne zaman istersem siz o zaman seyredeceksiniz bu oyunu!” denilmiş...

Bazen günlerce girememiş engelli sahalara! bazen hiç ummadığı bir saatte…
ve bazen de tam görünürken… oyuncağını eline alamadan….uçuvermiş…pırrrrrrrrr!!!

Uzun süredir ayrı düştüğümüz sahalara!!!
Bugün öğleden bu yana devam eden kesintisiz seyir halini görünce…

Yeniden merhaba demek istedim tüm DOSTLARA!..

Bu oyun yeni hakem seçilene kadar sürecek midir dersiniz!18 yorum:

 1. Ay selam, hoşgeldiniz. Gitmeyin bir daha ne olur. Pek ıssız kaldı buralar, tadı kaçmaya başladı blog işinin. Ne bitmez yasakmış bu.
  Umarım devamlı olur bu girişiniz, sevgiler yolluyorum...

  YanıtlaSil
 2. Leylak Dalım,
  Siz bizimle aynı sahalarda değil miğdiniz yoksa!..yada protokol müydünüz ki siz acep:)biz engelli-ler çok fena ayar olduk engeli aşıp geçenlere şunu bileseniz:)birde ne önemi var, yalnızca 3-5 engeli aşan!ların varlığı!bu sahalarda hep beraber oynayamadıktan sonra!tatlarımız kaçsın diyeydi tüm bunlar zaten...

  Küçük bir kaçamak yaptım bir koşumluk bende:)selam olsun sana ve tüm dostlara :)sevgilerimle

  YanıtlaSil
 3. Biz hakeme rüşvet yedirmiştik kapanmadı:)) DNS ayarlarıyla oynaya oynaya girmeyi başaranlardanım ama kendi bloguna girmek yetmiyor ki, komşular evde yok, ziyarete gelemiyor, ziyarete gidilmiyor, ıssız adada gibi olduk.
  Tez zamanda kalksın bu yasak, blog işinden soğuttular bizi:))

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Leylak Dalım :)aynen düşündüğün gibi, kendin çal kendin oyna gibi oluyor...hepberaber paylaşınca güzel bu sahalar...:)
  adil bir hakem! gelinceye kadar pek ümitli de değilim ama!yine de temennilerine katılıyorum...umut ediyorum leylak dalı...

  sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 5. Hakemler tarafsız değil de ondan bertaraf edilmek isteniyoruz Esmir, ama düşünceler engellenemez...

  YanıtlaSil
 6. Aysema Öğretmenim,
  Hakemler en iyi top koşan oyuncuya bile hak etmediği sarı kartı gösterebilir!ama koca bir tribünü ve sahalarda var olan o coşkulu taraftarı nereye kadar susturabilir!..

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Esmir !
  Dün gece yarısından itibaren Google Türkiye için ayırdığı OPEN DNS hatlarındaki ciddi trafik yoğunluğu yüzünden bizlere ayırdığı kanalları arttırdı. Bu yüzden rahatlama var. DNS leri silin ve girmeyi deneyin.. ve o iğrenç MAHKEME KARARI cümlesini göreceksiniz.
  Zaten mehkemeden çıkmış bir karar falan da yok. Medyada bir sürü uçurtma dolaşıyor. Durum ciddi bir savaşa dönünce GOOGLE da kanal sayısını arttırdı biz DNS adreslerinden kullandığımız hizmet sağlayıcılara daha rahat girebiliyoruz o kadar. Standart kullanıcı yine bizi okuyamıyor.
  Üzgünüm ama vaziyet böyle.
  Sevgilerimle....

  YanıtlaSil
 8. Ohh be, nihayet. Hoşgeldiniz.

  Dostlar olmadan hiçbir keyfi yoktu buraların bilesiniz:)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 9. Ali İkizkaya,

  Ali Bey, yaşadığımız süreçlerde kılıfına uydurulmayan bir şey kaldı mı ki!Digiturk bahanesiydi!Mahkeme Kararı vs! neyin ne kadar doğru olduğu da muamma!Yargısı da, savcısı da, hakemi de aynı kapıya çıkıyor...Kandırmaca bu başka bir şey değil!..hakem değişmediği müddetçe..daha kimbilir ne düzmeceler çıkacak!sayfa sayfa tebligatlar!..bizim dilekçelerin de bu aşamada hükmü ne kadar olabilir!!!

  Devir adeta; Orman Kanunları'nın geçerli olduğu devir!

  Ben de kendi lisanımca şahsen şöyle düşünmüştüm:)) "google güruhu birer birer limanı terk edip başka denizlere açılmaya başlayınca vaziyetin önemini anlamaya başladı bizim google amca!bari iskeleleri arada bir açimm!.)" dedi...:))Güleriz ağlanacak hallerimize böyle:)

  Bizim yanıtlamakta zorluk çektiğimiz (ama tahmin yürüterek anlamaya çalıştığımız!)bu teknik konularda vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.

  Esen kalın...

  YanıtlaSil
 10. Sevgili Esmir,
  Faulmüş, çalımmiş, kuralmış, biliyoruz ki hepsi bahane ve bu ülkede herkes herşeyi tribünlere oynuyor. Hakem önce güzel güzel izlettiriyor maçını, şikeyi, faulü kendisi yapıyor ya da göz yumuyor, seyircinim biraz sesi yükselince kırmızı kart.Herkes alkış ister. Çatlak sesi kim sever. Biletler de zaten kombine satılmışken seyirciye ne gerek var :)))

  YanıtlaSil
 11. Ne güzeldir masallar... Benim oğlumda masal sonu yaklaşınca "öööölmemişşş amaaaa!!" derdi.. anlattığım masalların hiç birisinde kurt kırmızı şapkalı kızı yiyememişti bu yüzden!!! Satırları okumaya başladığımda tatlı bir masal esintisi geldi Esin'imden.. İçinde olduğum bir masal!!! Elimde zehirli bir elma ile cadı bir üvey anne olarak BLOĞUMU elimden alanları arayan!!! :)))

  Biraz önce yine arandım ne zaman okuyabileceğiz sizi diye.. Yani biz bize hasbıhal etmekteyiz farkındaysan..İletişimi sınırlı tutuyorlar.. Dava bu zaten! Biz söyleyelim biz dinleyelim :)) Fikirler, zevkler, ileri görüşler ve de romantizm yayılmasın diye..
  Ne dersin Esin'im?

  YanıtlaSil
 12. Çınar;
  Her gün görmeye alışkın olduğumuz simalar-ız biz!kapının önünden selam vermeden geçemeyenlerdeniz!dostlarla güzel blog-alemi :)şimdilik dışarıya engelli ama kendi içimizde dns ayarları ile de olsa yuvarlanıp gitmekteyiz biz!çınar koş topu tut! :)) sevgilerimle

  YanıtlaSil
 13. Asuman Yelen;
  Hakemimiz çatlak ses-leri, ıslıkları duymamak için kendi seyircisini yaratacakmış! "hakemin kararı ile girişiniz yasaktır!" ibaresi de hep bu yüzdenmiş meğer:)

  YanıtlaSil
 14. Bu nasıl bir oyundur, kuralları nedir, süreç ne kadar sürer, bilemedim ben Esinciğim...
  Digiturk çomağı soktu ve olanlar oldu işte!
  Meçhule mi girdik, yoksa hakikaten belirli bir süre, bürokrasi aşımı mı bekleniyor anlayamadık! Hem de hiçbirimiz!
  En kısa zamanda güzel güzel, kardeşce top oynarız inşallah, diyorum... :)
  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 15. hasret senfonileri;

  Hemde ne masal!..onmilyon baloncuk havalarda uçuşurken!yalancının da mumu ancak yatsıya kadar yanabilir!kimileri bu vakitte her ne kadar ışıkları yakacak blog:))yarışları!düzenlemeye kalksalar da!..mumlar söndürülmeden kimse inanmayacak bu yanar döner hakeme!.. "kendine ait olmayan!" kafasına göre topu oynatıp duracak bir o yana bir bu yana!..adam gibi bir hakem ve topu doğru koşacak adamlar lazım bu sahalarda:))

  bizlerde ne güzel düşünceler, şiirler, hikayeler ve birbirinden ilginç zevkleri paylaşıyorduk bu sahalarda...neden istemediler! :)acaba bizde top yerine kulaktan kulağa mı oynasak:))kulağınıza diyorum ki;herkes sizin yazılarınızı özlemiş bilesin Hocam:))

  YanıtlaSil
 16. Zeugma,
  Kuralları yazan da, uygulayan da, faulu yapan da, kendi kalesine arka arkaya golu atan da hep aynı oyuncu!Hakem de, oyuncu da hep bir!Sahayı tümden kapatıyor ki, kendi kalesine attığı golleri ve faulleri kimse görmesin!bilmesin!ne olur ne olmaz!bir duyan bir yazan olur bu ofsayt maçları sonra!..şimdilik dışarıdan bakılınca içerisinin görülmediği camdan kavanozlarda gibiyiz!kapana kısılmış bir vaziyetteyiz!Ancak bizler doğru hakemi seçtiğimiz gün bu engeller ortadan kalkacak!

  inşallah kardeş kardeşe eskisi gibi güle oynaya top atarız birbirimize:)sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
 17. Esin sen sakin biryerlere gitme. Gec bulduk cabuk kaybetmeyelim birbirimizi. Yazilarini zevkle okuyorum.

  YanıtlaSil
 18. Didem,
  Yok Didemciğim buralardayım..bende senin bloğunu büyük bir keyifle takip ediyorum.Sonra bize başka saha mı yok!bir saha kapanırsa başka sahalar açılır!Her ne kadar çok alıştığımız blogspotun yerini tutamasa da Google amca da fazlaca havalara girmesin rakipleri atağa hazırlanıyor olabilir!bir an önce (ayarsız girebilsek de!) normale dönebilsek!..

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails