15 Mayıs 2012 Salı

inti illimani 19 Mayıs'ta İstanbul'da !

"Gelmiş dünyanın dört bir ucundan
Ayrı dilleri konuşur, anlaşırız
Yeşil dallarız dünya ağacından
Gençlik denen bir millet var, ondanız. "
Nazım Hikmet

Latin Amerika'nın efsanevi müzisyenleri, Şilili devrimci müzik grubu'nun son temsilcileri yeni inti illimani, Müzik Grubu 19 Mayıs Gençlik Bayramı’nda İstanbul’da olacak.

TGB'nin organize ettiği Kardeşlik, Dayanışma ve Barış teması ile örülü, en görkemli Gençlik Bayramı bu sene kutlanacak!

Şölene katılacak grup geleneksel müziklerin yanı sıra, Pablo Neruda ve Rafael Alberti gibi şairlerin eserlerini de besteliyor. Daha önce kendi sayfamda Pablo Neruda’nın şiirleriyle birlikte yayınladığım Şili'li Müzik Grubu’nun ülkemizde hele ki böylesine özel bir günde konser verecek olması oldukça anlamlı...

Farklı coğrafyalara ait sanatsal gösterilerin sergileneceği uluslararası şölen, dünya gençlerinin kardeşliğini temsil edecek.. Şölenin konukları arasında, dünyanın dört bir yanından gelecek olan gençlerle daha da renklenecek bir 19 Mayıs Gençlik Kutlaması yaşanacak...Dünya gençleri hep birlikte
VİVA 19 Mayıs diyecek!

Bu şölen kaçırılmamalı!..

Yer: Küçük Çiftlik Park, İstanbul
Detaylı bilgi için: Biletix
Viva 19MAYIS -
Müzik Grubu Biyografi için bkz.
Yeni  inti illimani

                                               

8 yorum:

 1. Youtube de bulabildiklerimi tekrar dinledim, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ali zafer sapci,
   Ben de sizin yorumunuzdan sonra mixpod'a grubun bazı geleneksel halk şarkılarından seçkiler ekledim..Ben teşekkür ederim..

   Sil
 2. Sevgili Esmir,
  19 Mayıs'ımızın anlamını katlayacak ne güzel bir etkinlik bu böyle.
  Haberini bile duymak çok güzel ve heyecan verici oldu benim için.
  Orada olup canlı izlemeyi kim istemez ki!

  Fakat eminim ki siz orada olacak ve izlenimlerinizi görüntülerle birlikte bizimle paylaşıp yaşatmaya çalışacaksınız.

  Şimdiden merakla bekliyorum...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Zeugma,

   İnti İllimani'nin dışında pek çok müzik grubu ve toplulukta;
   Grup Çığ - Karmate - Cherkezi Orkestra (Makedonya)- İstanbul MİR Sanat Topluluğu - Oumeima (Lübnan) şölende olacak. Ayrıca pek çok değerli sanatçımızı da şölende görebilmemiz mümkün olacak.

   Atatürk'ün tüm dünya gençliğine emanet ettiği 19 Mayıs'ın farklı coğrafyalara ait dünyanın dört bir yanından gelecek olan gençlerle birlikte; sanatsal gösterilerin, coşkulu bir ortamda sergileneceği şölen,dünya halklarının barışı ve kardeşliğini temsiline iyi bir örnek olacaktır..

   Biz de çok heyecanlıyız sevgili Zeugma,bir aksilik olmazsa evet..
   Sevgi ve esenlikler dilerim..

   Sil
 3. istanbulun yer altında.. bizansda geziyor olacağım o gün akşamına enerjim kaldırır mı bilemedim.. ama yapılacağını bilmek de güzel..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @atalet-buduar,
   istanbul kanatlarının altında! medeniyetlerin kucağında!..renkli, şenlikli olacağı kesin, çok enerji depolaman gerekecek:)) evet yapılacağını bilmek de güzel...
   sevgiler,

   Sil
 4. Türkan Saylan kadar cesur, çalışkan, zeki, insancıl güçlü, onurlu, fedakar, yürekli kaç kadın vardır?
  Saygı ve minnetle anıyorum...

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 5. Merhaba,
  Inti Illimmani grubu her türden milliyetcilige herzaman karsi cikmis ve ezilen halklarin özgürlügünü savunmustur. Bu da sizleri biraz düsündürmeli bence...
  Diger taraftan Inti illimani grubu artik yoktur. grubun dagildigini bilseniz yukardaki fotografi koymazdiniz. Fotografta görünen müzisyenlerin cogunlugu bugün INTI ILLIMANI HISTORICO grubunu olusturmaktadir ve konseri veren onlar degildir. Turkiye"ye gelen Grup Inti Illimani nuevo yani yeni Inti Illimani grubudur. Gercek Inti Illimani"nin TGB" nin düzenledigi bir geceye katilacaklarini zannetmiyorum. Nedeni ni de ilk satirlarimda bulabilirsiniz.

  TGB"nin gecesine katilanlarin müzikleri ve kisilikleri hakkinda olumsuz bir sey söylenemez, az da olsa eski Inti Illimani ile iliskileri var. Ama herhalde TGB nin savundugu milliyetci görüsleri anlayabilseler, onlar da bu konsere katilmazlardi.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails